SAMSUN 2.TARIM FUARINI GEÇTİĞİMİZ YIL 42.000'i AŞKIN KİŞİ ZİYARET ETTİ

 

                                                                              ‘’Tüyap Samsun 2.Tarım Fuarı
                                                                          Geçtiğimiz Yıl Ziyaretçi Rekoru Kırdı’’Samsun 2.Tarım Fuarı Sektörün Bölgedeki En Büyük ve Kapsamlı Fuarı Olarak Tüm İlgilileri Samsun’da Bir Araya Getirdi
 
Kuruluşumuz Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, TZOB Türkiye Ziraat Odaları Birliği, TARMAKBİR Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği işbirliği, Ziraat Mühendisleri Odası, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve KOSGEB’in destekleri ile hazırlanan “SAMSUN TARIM FUARI 2016”, 2.Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 28 Eylül – 2 Ekim 2016 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde geçtiğimiz yıl gerçekleşti.
 
Samsun 2.Tarım Fuarı’ nı 42.000’ i Aşkın Kişi Ziyaret Etti;
 
Geçtiğimiz yıla kıyasla, ziyaretçi sayısını bu yıl yüzde 30 oranında arttıran fuarda, Türkiye’ nin dört bir yanından gelen profesyonel ziyaretçiler, yeni ürün ve teknolojiler hakkında bilgi alarak önemli satın alma görüşmeleri gerçekleştirdi.
 
Fuar, Bölgenin ve Sektörün İhracatını Canlandırdı;
 
KKTC, Azerbaycan, Gürcistan ve İran’ dan fuarımıza gelen yurtdışı alım heyetleri, hububat kurutma makineleri, tarımsal mekanizasyon sistemleri, hayvancılık tesisleri, güneş enerji sistemleri, hayvancılık makine ve ekipmanları, traktör, zirai ilaçlar, seracılık, tohum-fide, sulama sistemleri, hırdavat firmaları ile önemli görüşmeler ve satın alma anlaşmaları gerçekleştirdiler. Bazı heyet üyeleri, ilgili firmaların fabrikalarını ziyaret ederek ürünler hakkında daha detaylı bilgi aldı.
 
300 Kadın Çiftçiye, Diğer Çiftçilere ve Sektör Profesyonellerine Verilen Seminerler Büyük İlgi Gördü;
 
Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi Samsun Bölge Birliği, Samsun Ziraat Odası, Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ nin katkıları ve ilgili diğer kuruluşların işbirliği ile çiftçilerimize yönelik sektörel konferans ve seminerler önemli faydalar sağlayarak büyük ilgi gördü.
 
Samsun 2.Tarım Fuarı’ nda Ödüllü Hayvan Yarışması;
 

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Tarım İl Müdürlüğü, Samsun Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği ve Tüyap işbirliğiyle düzenlenen İyi Irk Küçükbaş Hayvan Yarışması’ nda, Teke kategorisinde birinci ve ikinci Mustafa Kabakçıoğlu, üçüncü İsmail Kont’un tekesi olmuştur. Koç kategorisinde birinci Cavit Sur’un, ikinci ve üçüncü Ali Adalı’ nın koçu olmuştur. Kuzu kategorisinde birinci Recep Dürlü, ikinci Hamdi Çakar, üçüncü yine Recep Dürlü’ nün kuzusu olmuştur. Yarışmacılara; birincilik ödülü 500 kg, ikinciye 150 kg, üçüncüye 150 kg yem ve yarışmaya katılan tüm katılımcılara ikişer çuval yem, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla hediye edildi.
 
Ziyaretçiler Yeni Teknolojiler ve Ürünlerle Buluştu;
 
Samsun 2. Tarım Fuarında, ilk kez yeni teknoloji olarak üretilen ilaçlama dronu, 2015 Guiness Hız Rekoru kıran ve 2016 yılının traktörü seçilen traktör, balık gübresinden bitki üretimi sağlayan aquaponik sistem ve Hollandalı iki firma bayilik ağı kurmak için Samsun Tarım Fuarında yer aldı.
 
‘’Samsun 3.Tarım Fuarı’’ 27 Eylül – 1 Ekim 2017 Tarihleri Arasında Kapılarını Bu yıl Tekrar Açacak
 

 
 
 
 

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.

 

ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN